Грип

Тип:

вірусне захворювання

Механізм передачі:

респіраторним (повітряно-крапельним) шляхом

Симптоми:

виникає озноб (темпратура тіла вища за 38 С), який змінюється на відчуття жару, ломота в м’язах та суглобах, головний біль в передній частині голови

Небезпека:

простий механізм передачі грипу обумовлює швидке розповсюдження вірусу

Грип – гостре вірусне захворювання з респіраторним (повітряно-крапельним) механізмом передачі, яке характеризується гострим початком, загальною інтоксикацією та переважним ураження верхніх дихальних шляхів.

Небезпека

Простий механізм передачі грипу обумовлює швидке розповсюдження вірусу. Один хворий започатковує ланцюг захворювання – за 5 днів можуть захворіти 14 осіб з яких лише одна особа отримала вірус безпосередньо від цього хворого. Ускладнення спричинені дією вірусу грипу, які становлять небезпеку для життя: пневмонія та набряк легень, арахноідит, менінгіт та менінгоенцефаліт, інфекційно-токсичний шок. Вірус грипу вражає клітини слизової оболонки респіраторного тракту, що руйнує один з механізмів захисту перед бактеріальною інфекцією, що на тлі загальної інтоксикації організму сприяє розвитку вторинних ускладнень спричинених бактеріальною інфекцією.  

Симптоми

Перші ознаки грипу з’являються раптово – на тлі звичного стану здоров’я виникає озноб (темпратура тіла вища за 38 С), який змінюється на відчуття жару, ломота в м’язах та суглобах, головний біль в передній частині голови. Початок хвороби з проявів інтоксикації, за відсутності в цей період виражених явищ ураження респіраторного тракту (таких як нежить, біль в горлі, кашель), є характерною ознакою захворювання на грип. Як правило, впродовж доби на тлі вираженої інтоксикації, до сухості, садніння в горлі, закладеності носу приєднується сухий кашель, який в подальшому супроводжується відчуттям садніння чи болем за грудиною.  

Профілактика

Індивідуальна:

  • Уникайте контакту з особами які мають прояви захворювання;
  • Носіть захисну медичну маску та дотримуйтесь правил використання маски;
  • Дотримуйтесь соціальної дистанції (не менше двох метрів) з людьми які мають прояви захворювання;
  • Уникайте або обмежуйте відвідування місць скупчення людей в період епідемій респіраторних захворювань;
  • Часто провітрюйте приміщення;
  • Часто мийте руки з милом;
  • Не торкайтесь очей, носа, рота немитими руками;
  • Уникайте рукостискань і тісних контактів;
  • Прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
  • Ведіть здоровий спосіб життя.

Специфічна:

  • Щорічна вакцинація від грипу – це єдиний спосіб зменшити ризик захворіти на грип та уникнути ризику серйозних ускладнень.

Лікування: за перших ознак будь-якого захворювання необхідно звернутись до лікаря.

Інформаційні матеріали Повний переліки