ua
UA RU

«Залізне обмороження» або що робити, якщо дитина на морозі лизнула гойдалку

511

«Залізне обмороження» або що робити, якщо дитина на морозі лизнула гойдалку

В Україні зима знову показала свій характер, але морозна погода – це ще не привід сидіти з дітьми вдома. Попри те, що сильні морози в нас скоріше рідкісне явище, ніж норма, КМЦГЗ надає рекомендації, як запобігти та що робити в разі «залізного обмороження».

Так зване «залізне обмороження» ‒ це холодова травма, що виникає після контакту теплої шкіри або слизової оболонки рота з холодним металевим предметом. Частіше від такого виду обмороження страждають діти. Коли дитина на морозі візьметься голіруч за залізну частину санчат або, підбурена однолітками, на спір лизне язиком щось металеве, вона міцно прилипає до цього предмету.

І це ні в якому разі не смішно. Якщо дитина спробує звільнитися, вона відірве металевий предмет разом зі шкірою. Дитина починає плакати від болю, а кров на руках чи обличчі ледве не вводять батьків у стан шоку.

Що робити, якщо ваша дитина лизнула язиком металеву частину гойдалки і прилипла до неї?

Не панікуйте! Навіть якщо дитина сама вирвалася з ваших рук та отримала рану, пам'ятайте, що такі рани швидше болючі, ніж небезпечні. Тож, глибоко вдихніть самі та заспокойте дитину.

Місце зчеплення шкіри з металевим предметом слід полити теплою водою. Якщо під час прогулянки у вас є термокружка або стаканчик з кавою, то можна скористатися ними. Однак будьте обережні, щоб не завдати опіку гарячим напоєм. Якщо теплої рідини немає, нагрійте метал своїм теплим диханням. Після зігрівання метал зазвичай відпускає свою «жертву».

Продезінфікуйте уражену ділянку, промийте рану теплою водою. Кровотечу слід зупинити, притискаючи до рани складений у декілька шарів стерильний бинт або застосувавши гемостатичну губку. Якщо ж рана велика, то слід звернутися до лікаря.Як запобігти «залізному обмороженню»?

• Поясніть дитині, чому не можна під час морозної погоди торкатися голими руками чи язиком металевих предметів.
• Взимку обов’язково захищайте руки дитини рукавичками.
• У морозну погоду не дозволяйте дитині довго кататися на каруселях та гойдалках, лазити металевими сходами споруд на ігрових майданчиках.
• Не дозволяйте користуватися дитині іграшками з металевими деталями (у продажі є велика кількість пластикових лопаток та пристроїв для катання).
• Якщо ваша дитина йде кататися на санчатах з металевими частинами, в мороз не полінуйтеся обмотати їх ізоляційною стрічкою або накрити тканиною.

Нехай зима принесе вам і вашим дітям тільки задоволення.

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік