Яку користь приносять горіхи?

653

Яку користь приносять горіхи?

У тарілці здорового харчування чільне місце займають горіхи. Чому вони повинні бути не просто прикрасою до тортів та випічки, а входити в щоденний наш раціон?

Рекомендовано регулярно споживати порцію горіхів та насіння 5 або більше днів на тиждень. Порція – це ¼ склянки або жменя горіхів (приблизно 20-30 г). Для того, щоб простіше було порахувати, можна визначати порції так: мигдаль – це 10-12 штук, волоський горіх – 4-5 штук, фісташки – 20-25 штук, лісовий горіх (фундук) – 10 штук. Важливо споживати горіхи та насіння в сирому виді і з м’якою шкіркою. Таким чином, у них зберігається найбільша кількість вітамінів та мікроелементів. Потрібно уникати споживання солених, обсмажених, приправлених, глазурованих горіхів та насіння.

Рекомендовано використовувати горіхи як окремий перекус, а також додавати горіхи під час основного прийму їжі до салатів, каш, поєднувати їх із фруктами. Так ви збалансовано харчуватиметесь та систематично вживатимете горіхи.

Особливо корисними горіхи є для запобігання та зниження розвитку атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, захворювань шлунково-кишкового тракту. Високий вміст клітковини позитивно впливає на роботу кишківника, сприяє поліпшенню перистальтики і очищенню організму від шлаків та токсинів. Вживання горіхів покращує роботу щитоподібної залози та забезпечує постачання йоду.

Дієтологи порахували, що дефіцит споживання горіхів стає причиною смертей мільйонів людей щороку. Довготривалі дослідження показали, що систематичне споживання горіхів збільшує тривалість життя на 2 роки. Горіхи містять велику кількість антиоксидантів, тому вони допомагають знизити ризик розвитку онкологічних захворювань.

Регулярне вживання горіхів значно поліпшує роботу головного мозку насамперед через ненасичені жири (омега-3, -6 та -9 жирних кислот). Також, знижується рівень холестерину у крові, зміцнюється імунітет. Протисклеротична дія горіхів забезпечує профілактику серцево-судинних захворювань, а вміст у горіхах мікроелементів дозволяє зміцнити серце.

Дослідження, проведене японськими науковцями довело корисні властивості кеш’ю для зубів та ясен.

У середньому горіхи містять від 50 до 70% жирів від усього складу. Вони є джерелом білків (у горіхах міститься від 15 до 20 % їх маси).

• Волоські горіхи – це один з оптимальних видів горіхів для споживання. У нашій місцевості вони є найбільш доступними. Волоські горіхи містять найбільшу кількість антиоксидантів, омега-3 жирних кислот, вітаміни А, Д, Е, К. Збільшення споживання горіхів (до 30 г горіхів на день) зменшує ризик розвитку інсультів вдвічі!
• Мигдаль – крім високого вмісту жирів та білків, містить вітаміни (переважно E і групи B, РР), кальцій, каротин і каротиноїди, лікопен. У мигдалі містяться солі калію, заліза, фосфору та міді.
• Фундук – це окультурена ліщина, яка крім цінних олій та білку, містить вітаміни В1, В2, С, Е, каротин, а також калій, залізо, кобальт, фосфор, кальцій, цинк.
• Кедрові горішки – це носії цінних жиророзщеплювальних вітамінів Е, Р, дуже важливих і незамінних для забезпечення повноцінної спадковості.
• Фісташки – містять вітаміни групи А (лютеїн), В (В1, В9, В6), Е, гліцериди, крохмаль, мідь, марганець, фосфор, калій, магній, залізо.
• Кеш’ю – містять вітаміни А, Е, групи В (В1, В2, В6), нікотинову кислоту, а також великий перелік мікро- та макроелементів: кальцій, фосфор, калій, цинк, залізо, мідь, марганець, селен.

Існує багато видів горіхів і кожні з них будуть мати безліч корисних властивостей.

Варто пам’ятати! Деякі види горіхів можуть спричинити алергію, особливо в людей, які схильні до харчової алергії, а також, якщо їх споживати у великій кількості. Дітей слід обережно привчати до споживання горіхів. Найкраще починати давати горіхи дітям не раніше ніж з 2-3 років, слідкуючи за тим, щоб дитина не вдавилася. Для цього потрібно подрібнити горіхи.

Їжте смачні горіхи та насолоджуйтесь їхньою користю!

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік