ЯКЩО ДИТИНА ВКОЛОЛАСЯ ВИКОРИСТАНОЮ ГОЛКОЮ. Дії батьків.

403

Тема, про яку страшно навіть думати кожній мамі, не те що її обговорювати - дитина знайшла використаний шприц або голку від нього. Яку небезпеку таїть в собі така знахідка? Що робити та куди звертатися?

💉Використані шприци діти можуть знайти де завгодно - в лісі, у парку, на пляжі. Дитячий майданчик здається безпечним місцем для дитини, але, на жаль, це не завжди так. Оскільки за всім не прослідкуєш, дітям потрібно роз'яснювати всі небезпеки сьогодення, привчати не брати в руки того, що може містити небезпеку.
Але, якщо, все ж таки, так сталося, що дитина випадково вкололася знайденою голкою або шприцем, що робити?

‼️Головне – не панікувати! - запевняє директорка Центру #КМЦГЗ Olena Lukashevych, - «Головний батьківський страх - це загроза ВІЛ-інфекції. Добра новина полягає у тому, що ймовірність зараження при уколі використаною голкою – всього лише 0,3%. Такий неймовірно низький відсоток пов'язаний з тим, що використана голка рідко містить залишки свіжої крові, а вірус, який міг бути в крові, вже зазнав впливу згубних для нього і прямого сонячного випромінювання, і температури.»
☝️ Якщо у дитини немає відповідного щеплення, то існує, також, ризик зараження одним з різновидів гепатиту. Ймовірність такого зараження трохи вище, але, також, є помірною й становить 6% - 7%.
Від голки або інших гострих предметів можна заразитися на правець. Якщо дитина не щеплена за календарем, ризик інфікування на правець становить 17%.
Через поранення голкою можуть передаватися також герпес, малярія, сифіліс, дифтерія та ще кілька десятків інших інфекцій. Але тут шанси зараження дуже низькі.

💉То що ж робити, якщо ситуації не вдалось уникнути і дитина знайшла шприц та вкололася голкою?

👉По-перше: НЕ ПАНІКУЙТЕ!

👉По-друге: Якщо з ранки тече кров, то не зупиняйте її протягом декількох хвилин. Якщо крові немає, видавлювати її не варто, оскільки це може збільшити ризик проникнення вірусів у клітини. Ні в якому разі не можна терти пошкоджену область і проводити інші механічні маніпуляції. Таким чином ви ризикуєте збільшити область травми і підвищити ймовірність інфікування.

👉По-третє: Місце проколу варто вимити з милом під проточною водою. Після того, як рана буде промита, її необхідно висушити та заклеїти пластиром.

👉По-четверте: Обов'язково перевірте, чи є у неї щеплення від правця і гепатиту В. Якщо таких немає, то обов'язково треба провести екстрену вакцинацію. Це можна зробити в найближчому травмпункті. Пам’ятайте, що при відсутності медичної допомоги, ймовірність смерті від правця майже стовідсоткова. Навіть з медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі - від 10 до 70%. Єдиний надійний спосіб захисту - вакцинація.

👉По-п’яте: Не пізніше 72 годин після уколу, а краще якнайшвидше, необхідно звернутися до Київського міського центру СНІДу (вул. Відпочинку, 11 тел. 409-20-80, 409-20-90). Там лікар ретельно оцінить ризик можливого інфікування ВІЛ-інфекцією. Будьте готові максимально чітко згадати всі деталі: коли і де стався укол голкою, в якому стані вона була — з наявними ознаками залишків крові чи без, як саме стався контакт з голкою – через взуття, одяг чи оголеною шкірою та як глибоко голка проникла під шкіру.
👨‍🔬за словами лікаря-епідеміолога Центру #KCPHC Elena Genis Borisova - “Якщо буде встановлено, що ризик інфікування відсутній — то дійсно можна перестати хвилюватися. Якщо ж лікар оцінив ризик як високий, то дитині призначать три противірусні препарати, які необхідно буде приймати протягом 28 днів. Необхідно буде також дослідити кров дитини на ВІЛ-інфекцію і гепатити В та С одразу ж після пригоди та/або після короткого проміжку часу. Лікар повинен надати усі необхідні пояснення та інструкції».

‼️Пам'ятайте, для того, щоб ця неприємна ситуація отримала щасливе завершення, слід оперативно реагувати. Не можна затягувати і ігнорувати проблему, сподіваючись, що дитина нічим не заразиться, адже її здоров'я залежить від ваших дій.

🚑☝️Бережіть себе і будьте здорові!

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік