Виступ Олени Лукашевич на засіданні Академії міського озеленення

305

МІСЬКЕ  ОЗЕЛЕНЕННЯ – ОДИН ІЗ КЛЮЧОВИХ КОМПОНЕНТІВ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я  

За підтримки #КМЦГЗ та в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ у Подільському районі Києва» відбулося навчання Академії міського озеленення для представників КО «Київзеленбуд», КП УЗН Подільського району м. Києва, КП «Плесо» та КП "Керуючої компанії з обслуговування житлового фонду Подільського району». Також до участі в Академії долучилися спеціалізовані ГО, арбористи та фахівці з Полтави та Вінниці.

 

На Академії міського озеленення доповідачкою від Київського міського центру громадського здоров’я була його директорка Олена Лукашевич. Вона зауважила, що міські зелені зони можуть послужити одним із засобів зміцнення здоров'я всіх членів міської громади. Тому необхідно забезпечити, щоб громадські зелені зони були легкодоступні для всіх груп населення і справедливо розподілялися всередині міста. Пандемія COVID-19 висвітлила основні диспропорції у доступі до парків і зеленого простору для вразливих верств населення. Побудова більш сильної інфраструктури околиць парків і зеленого простору допоможе обмежити вплив майбутніх проблем громадського здоров’я. До і під час пандемії, національні, державні та місцеві політики, міські архітектори повинні продумано розглянути, що є доцільним і важливим для загального здоров'я населення і як краще реалізувати деякі запропоновані рекомендації, при збереженні відповідного фізичного дистанціювання у громадських місцях. 

 

ЦІКАВЕ ПРО ОЗЕЛЕНЕННЯ:

- Дерева заглушають міський шум, майже так само ефективно, як і кам’яні стіни; протидіють ерозії ґрунту та продукують 118 кг кисню за рік.

- Збільшення числа дерев у місті рятує 400 життів на рік.

- Доступ до парків і зеленого простору життєво важливий для здоров'я і благополуччя людей, і це призведе до зміцнення здоров’я населення. 

- 20 хвилин перебування серед зелених насаджень знижують рівень кортизолу, допомагаючи долати стресовий стан.

- Чим більше парків та скверів у межах пішохідної досяжності, тим менше шансів мати психічні розлади.

- Для нормальної життєздатності на одного мешканця міста необхідно 50 м² міських зелених насаджень і 300 м² заміських.

 

Місто приєдналося до світової ініціативи "Трильйон дерев" і має намір цього року висадити рекордну кількість зелених насаджень – понад 100 тисяч!

Зробимо планету чистішою та здоровішою!

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік