У чому шкода спалювання листя

316

У чому шкода та що робити аби не спалювати?

Тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму.

♨️Під час спалювання виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини - одні з найотруйніших для людини речовин.

?При спалюванні 1 т сухого, бадилля, листя, рослин у повітря може потраплти біля 30 кг шкідливих речовин, які можуть осідати на шкірних покривах та відкритих слизових та потрапляти в легені.

Таке спалювання може бути джерелом алергії та впливає на імунну систему. У першу чергу, страждають люди похилого віку, діти та вагітні жінки. При згорянні виділяється вуглекислий газ та оксид азоту, що може викликати бронхоспазми, алергію, кашель, задуху.

За даними окремих досліджень дим від багаття має у сотні разів більше шкідливих речовин, ніж дим від куріння.

Спалення призводить також до забруднення атмосфери, води та ґрунтів. Небезпека ще полягає і в можливості перерости у неконтрольоване горіння.

Управління екології та природних ресурсів КМДА нагадує, що такі дії призводять також до зникнення певних видів тварин та загибелі комах.

Ну, і штрафи ніхто не відміняв. Наразі йдуть обговорення щодо їх підвищення.

Тому спільними зусиллями Київський міський Центр громадського здоров’я закликає компостувати рослинні рештки та удобрювати ними ґрунти!

Без особливих зусиль - потрібно лише виділити місце - спеціальний резервуар або просто яму, куди зібрати все листя і помірно його зволожувати. Потім таким добривом дуже добре збагачувати ґрунти

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік