ПОЗИТИВ ВАКЦИН та МІФИ, ЩО ПОВ‘ЯЗАНІ З ВАКЦИНАЦІЄЮ

396

💉ПОЗИТИВ ВАКЦИН 🆚МІФИ🗣, ЩО ПОВ‘ЯЗАНІ З ВАКЦИНАЦІЄЮ

💬Спробуємо разом з’ясувати де правда, а де нічим необґрунтовані побоювання

1.  «Вакцинацію від хвороб, яких вже немає, робити не потрібно»
Деякі хвороби, яким можна запобігти шляхом вакцинації, і справді завдяки щепленням стали рідкісними. Так, людство змогло вперше викорінити смертельну інфекцію – натуральну віспу (у 1978 р.).
Однак, нам все частіше доводиться чути про спалахи тих або інших призабутих хвороб у наш час та в нашій країні.

🔍Протягом минулих 2 років в Україні було зафіксовано 1 із найбільших в Європі спалахів кору. Щороку регулярно фіксуються випадки та, на жаль, смерті від кашлюка в дітей молодшого віку. У 2015 було зареєстровано спалах поліомієліту.

2. “Краще 1 раз перехворіти від природної хвороби, аніж зробити щеплення” – це один із найпопулярніших міфів упродовж останніх років під час спалаху кору (зокрема були зафіксовані випадки так званих “корових” вечірок).
🔬Невід’ємний фактор боротьби з неправдивою інформацією – це наукові дослідження та статистичні дані. Так, під час спалаху кору, приблизно в 6 осіб із захворілих розвивалася пневмонія, в 1 з 1000 – енцефаліт. Смерть – в 1 на 500-1000 захворілих. Крім того, нещодавні дослідження встановили, що смертельне ускладнення викликане вірусом – підгострий склерозуючий паненцефаліт – зустрічається значно частіше, аніж вважалось раніше.

3. “Вакцини спричиняють аутизм”
Варто зауважити, що розлади аутистичного спектру – це не хвороби, а стани, які виникають внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризуються вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії, спілкування.
👧🏼👦🏼Аутизм неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати та адаптувати людину до соціального життя, починаючи змалку. У середньому за даними @World Health Organization, розлади аутистичного спектру спостерігаються в 1 зі 160 дітей. Однією із наймасштабніших подій, що пов’язало вакцинацію та аутизм стала заява в 1998 британського гастроентеролога Ендрю Вейкфілда, яку він опублікував як наукову статтю в The Lancet, описавши появу аутистичних розладів після вакцинації проти кору, паротиту та краснухи (КПК).
⛔️Як виявилося, дані, що були представлені в тій статті були сфабрикованими, ії було вилучено з наукової бази (як і ліцензію її автора на лікарську практику).
⚠️У квітні 2019 р. вийшло масштабне та багаторічне дослідження, що остаточно спростовує зв’язок між вакцинацією та аутизмом.

4. “До складу вакцин входять речовини, що є токсичними для організму”
Теофраст Парацельс давно сказав: “...Одна лише доза перетворить ліки на отруту, а отруту – в ліки…”.
Щодо вакцин та імунобіологічних засобів, то часто лунають слова стосовно наступних елементів в їхньому складі:
Фенол – міститься в буферному розчиннику туберкуліну (проба Манту). Доза складає 250 мкг для запобігання септичних ускладнень при ін’єкції. Токсична дія фенолу проявляється починаючи з дози 70 мг/кг (тобто у 2000 разів вищою, ніж у складі розчинника). ❗До речі – фенол також міститься в сирі, різних видах риби та м’яса, чаї.
Формальдегід – міститься у вакцині АКДП (орієнтовно 100 мкг) для дезактивації дії токсинів. ❗Формальдегід сьогодні є всюди: концентрація в повітрі сільських місцевостей складає 0,0001 мг/м3, у той час, як у містах підвищується до 0,02 мг/м3 (синтетичні смоли, будівельні, текстильні, гумотехнічні та паперові матеріали на основі формальдегіду).
Алюміній – речовина, що допомагає імунній системі розпізнати введені з вакциною антигени для подальшої імунної відповіді. Доза у складі адсорбованих вакцин становить 0,85-1,25 мг алюмінію гідроксиду. Для виникнення ознак інтоксикації мінімальна доза має складати 2-10 мг/кг. У нормі у крові людини міститься близько 5 нг/мл алюмінію.
Сквален – ненасичений вуглеводень, що входить до складу вакцин проти грипу (не більше 0,25 мл).
🐠Міститься в риб’ячому жирі, рослинній олії (оливкова, злакова). При дослідженні на тваринах показано негативну дію сквалену в дозі 20 мл/кг (при вн-венному введенні). Якщо переводити цю дозу на людей – вона становитиме 1,5 л сквалену.
✅антибіотики – зазвичай неоміцин, що міститься у вакцинах проти поліомієліту, сказу, вітряної віспи, кору-паротиту-краснухи. Антибіотики застосовують для забезпечення стерильності вакцин під час їхнього виготовлення. Орієнтовний вміст – 10 мкг. Токсична дія проявляється на 7-10 день при дозі 800 мкг/кг.

5. “Зараз щеплень забагато – вони перевантажують імунну систему дітей. Особливо тих, хто вже часто хворіє”
У процесі еволюції імунна система людини сформувалася так, що здатна розпізнавати та відповідати на велику кількістю антигенів одночасно (генетичне реанжерування забезпечує кількість комбінацій 109).
❓Чому так? Щодня сторонні речовини (бруд, пил) разом із їжею чи забрудненим повітрям потрапляють у наш організм. Мікроорганізми, що нас оточують “навантажують” імунну систему дітей більше, ніж будь-яка вакцина.
🤔Однак, цього не достатньо коли йдеться про інфекційні хвороби.
Для боротьби з небезпечними бактеріями та вірусами власного імунітету є недостатньо. Саме тому важливо захистити себе та дітей від небезпечних хвороб. Зробити це, як у ранньому віці, так і пам’ятати про них у дорослому віці. Для цього існують повторні щеплення – #ревакцинація.

💯Низка досліджень демонструє, що одночасне застосування декількох вакцин є безпечним та ефективним. Так згодом з’явились багатокомпонентні вакцини (проти дифтерії, правця та кашлюка).

🧒🏼💉❗️Дітям із хронічними захворюваннями можна і потрібно робити щеплення. Такі діти більш вразливі до інфекцій, перебіг хвороби в них зазвичай важчий, а ускладнення серйозніші.
‼️Якщо в дитини астма, діабет чи інше хронічне захворювання, то їй насамперед потрібно зробити щеплення, оскільки в неї вищий ризик захворіти на кір та мати серйозні ускладнення після хвороби.

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік