ПІСЛЯСВЯТКОВА АДАПТАЦІЯ ТА ОЧИЩЕННЯ

581

ПІСЛЯСВЯТКОВА АДАПТАЦІЯ ТА ОЧИЩЕННЯ

🎄Після активних, смачних та яскравих свят людям хочеться легкості та очищення, а подекуди й схуднення. Час «скинути внутрішні бруд та шлаки» настав - детоксикація.

Є багато операторів ринку з послуг очищення організму «детокс» - клініки, санаторії, пансіонати, бази відпочинку, клуби і блогери в соціальних мережах пропонують різні програми з очищення та детоксикації. А ще нав’язлива реклама ліків для схуднення чи відновлення печінки або всього організму від дії токсинів.

Як бути?
1️⃣Насамперед, варто пам’ятати, що спеціалісти та інші, хто пропагує «детокс» і радить аналізи на токсини - «токсинами» називає що-завгодно: бактерії, віруси, алергени з псевдоалергенами з єдиною метою - продати власні послуги. Це маркетинг, а не медицина.
В організмі людини є спеціальні біологічно активні речовини, у т.ч. ферменти, печінка, нирки, легені та кишківник, що знешкоджують та виводять різні сполуки, які можуть бути шкідливими для нас.
2️⃣Не доводити організм до святкової «інтоксикації»: вчасно припиняти їсти, обирати овочі та фрукти, пити багато води, не курити, не допускати зневоднення чи важкості у шлунку, мити руки, не їсти вночі і бути дуже стриманими зі споживанням алкоголю. http://bit.ly/2rw42ba
3️⃣Підтримувати власні ресурси організму щодо знешкодження продуктів розпаду ліків, алкоголю і шкідливих факторів довкілля, як-от бензпірену.
Можна споживати різні активні харчові інгредієнти. Сполуки, що містяться в таких продуктах, активують наші власні системи детоксифікації.
🍏Це свіжовижаті соки з буряка, імбиру, яблук і моркви, додавання меленого льону до каш і супів, використання різноманітних спецій, споживання заморожених ягід, регулярне додавання в їжу усіх видів капусти і часника з цибулею. Однак, слід не забувати, що ці продукти є стимуляторами, а не антидотами (протиотрутою) для так званих «токсинів». http://bit.ly/2MtzKx9, http://bit.ly/2MyozmC
4️⃣Варто уникати споживання тих компонентів, що призводять до «інтоксикації»
🥃Алкоголь та його похідне оцтовий альдегід - токсичні речовини. Зауважте: чим більше Ви п’єте, тим гірше для Вашого здоров’я і тривалості життя!
Що робити?
❌Не пити, або пити 1 келих і далі тільки воду. https://go.nature.com/2Szjaj9, http://bit.ly/2ZqA98S

☑️Активоване вугілля не запобігає отруєнню алкоголем, ціанідом чи важкими металами. Жоден протокол наразі не включає ні активоване, ні біле вугілля!
Можна його використовувати протягом 1 год після отруєння іншими сполуками.
‼️Дозування вугілля: дорослим - 50 г, дітям - 0,5-1 г/на 1кг ваги. Тобто, вугілля має бути в 10-40 разів більше, ніж тієї речовини, яка спричинила отруєння. Але краще не займатись самолікуванням, а звернутись до лікаря!
Що робити?
🚫Не напиватися, не переїдати, пильнувати, що з’їдається, щонайгірше - випорожнити шлунок. http://bit.ly/2EVi7lC

🚬Куріння та забруднення повітря і легенів дрібнодисперсними часточками - це дим, пил та вміст аерозолів.
Що робити?
🚭Не курити, зволожувати повітря, мати напоготові респіратор, що затримує часточки pm 2.5, та на законодавчому й виконавчому рівнях боротися за чистоту повітря. http://bit.ly/2tZajx5, http://bit.ly/2Sx2g4B

☑️Жирна їжа
Це сьогодні синонім атеросклеротичним бляшкам у судинах, які не «чистяться» і «обвислому животу»- вісцеральному жиру.
Що робити?

🥕Переглянути системно власне харчування!
100% відмовитися від «сміттєїжі», куріння, алкоголю та, за рішенням лікаря і з огляду на аналізи та анамнез, приймати спеціальні лікарські засоби - статини. Протягом життя. http://bit.ly/2r8i6r4, http://bit.ly/2t7Mcff

☑️Шкідливі компоненти, що призводять до хвороб кишківника.
Внаслідок порушення цілісності і проникності кишківника, бактерії та їхні рештки (які залишаються в неперетравленій їжі) можуть потрапляти у кров, що може викликати хронічне запалення (зокрема в нейронах), нейродегенеративні хвороби, сепсис і підвищення температури.
Що робити?
❌Не промивати кишківник від «токсинів», адже бактерії є невід’ємною частиною нашого кишківника. Варто відновити баланс мікрофлори раціоном, багатим на харчові волокна, звернувшись до лікаря-гастроентеролога. Також слід їсти менше м’яса та особливо ковбасних виробів, робити акцент на овочі, фрукти, зелень, горіхи, злаки і бобові. Не переїдати! Це головна запорука здорового кишківника і «внутрішньої чистоти». http://bit.ly/2ZsRGgJ, http://bit.ly/2su1yKO

☑️Недоброякісна їжа - харчові отруєння.
Причини можуть бути різні:
- брудні руки;
- погано оброблена їжа;
- зіпсована тривалим стоянням на столі їжа;
- риба, висушена на повітрі мухами;
- недосмажене і заражене бактеріями м’ясо.
Отруєння проявляється принаймні через 3-6 год після прийому їжі, буває пізніше.
‼️Симптоми: нудота, блювота, діарея, біль у животі, розфокусування зору та запаморочення, загальна слабкість.
Що робити?
- Запобігати зневодненню через діарею;
- негайно звернутися до лікаря;
- приймати сорбенти;
- завжди їсти свіжу їжу, ретельно приготовану чистими руками. http://bit.ly/34Yjx9H

☑️Складноперетравлювані харчові інгредієнти - Нетравлення (диспепсія).
Це один із поширених наслідків свят із застіллям та результат їжі похапцем, без запивання, переїдання, вибору на користь дуже жирної їжі, куріння чи надлишок алкоголю. Ще нетравлення - це симптом низки хвороб чи прийому деяких ліків. Тобто взяти і полікувати будь-який випадок диспепсії прийомом ферментів чи чаркою горілки з перцем не вийде, як і не покращити травлення в шлунку і відчуття важкості прийомом ферментів підшлункової.
Що робити?
🚫Не переїдати, їсти овочі без майонезу (так, це можливо), запивати їжу водою, їсти повільно на усвідомлено. Людям, яким властива диспепсія, треба проконсультуватися з лікарем, зробити дослідження і скласти план лікування. https://mayocl.in/2MAj9aQ, https://wb.md/2ZrRzSz

🥱Порушення сну
Якщо від Романа до Йордана здавати річні звіти і зустрічати сонцестояння, першу зірку і Новий рік, режим сну порушиться і може уже так просто не відновитися. Відчувати ми це будемо як втому, пісок у голові і бажання з’їсти невідомо-що.
Що робити?
🌙Розлади сну - https://bit.ly/2PEmlEg

🤯Хронічний стрес
Стан, який призводить до порушень не тільки сну, але й серцево-судинних хвороб, захворювань шлунково-кишкового тракту і передчасного старіння шкіри та загибелі нейронів. Це виснаженість, незрозуміла кволість, тривожність, тобто «хибна інтоксикація»
Що робити?
⌛️Проаналізувати власний ритм життя (можна із психотерапевтом), знайти причини хронічного стресу та скласти план управління ними. Змінити ставлення, змінити роботу, припинити токсичні взаємини, взяти ініціативу в свої руки — єдиного рецепта немає. http://bit.ly/2Qpx6cT

☑️«Соціальне похмілля»
Це втома і, навіть, повне виснаження та вигоряння після інтенсивного спілкування, притаманне інтровертам.
Що робити?
😊Знати себе, власні потреби в кількості соціальних контактів, і вчасно усамітнюватися.
Допомогти може і перебування на природі!

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік