Під егідою ООН створено банк даних про якість повітря

311

На десятій сесії Всесвітнього форуму міст в Абу-Дабі (WUF 10) був запущений новий проект - найбільший в світі банк даних про якість повітря. На сьогоднішній день 9 з 10 чоловік, а це 92 відсотки населення землі, дихають повітрям, рівень забруднення якого вищий за допустимі норми.

Забруднене повітря є причиною передчасної смерті приблизно 4,2 млн осіб на рік. Основні жертви - жінки і маленькі діти. У менш розвинених країнах токсичним повітрям дихають 98 відсотків дітей у віці до п'яти років. Щорічно воно вбиває 600 тисяч дітей у віці до 15 років.

За оцінками Світового банку, щорічні витрати на охорону здоров'я і соціальне забезпечення в зв'язку з забрудненням повітря складають 5 трлн доларів, а потенційний дохід скорочується аж до 225 млрд доларів. Ця сума дорівнює валовому внутрішньомупродукту Японії - третьої найбагатшої країни в світі.

В рамках боротьби з цією проблемою Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) та Програма ООН щодо населених пунктів (Habitat) створили найбільший банк даних про якість повітря. У ньому в реальному часі реєструється інформація про склад твердих частинок в повітрі. Ця ініціатива була представлена ​​в Абу-Дабі, столиці Об'єднаних Арабських Еміратів, де з 8 по 13 лютого цього року проходив десятий Форум міст.

В даний час до бази надходять дані від понад 4 тисяч провайдерів, включаючи уряди. Доступ до бази вже мають понад 15 мільйонів користувачів. https://environmentlive.unep.org/wesr/airvisual

Сьогодні в містах живуть 3,5 млрд. чоловік - 55 відсотків усіх жителів планети, а до 2030 року кількість городян збільшиться до 5 млрд, що становитиме 75 відсотків землян.

Стрімка урбанізація обіцяє нові можливості, в тому числі в сфері індустріалізації, але разом з тим веде до забруднення навколишнього середовища і, зокрема, повітря, яким ми дихаємо.

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік