Надання стоматологічної допомоги в умовах епідемії covid-19

286

До початку прийому:

1. Організувати прийом пацієнтів виключно за попереднім записом, з дотриманням 15-хвилинного інтервалу між відвідувачами для проведення поточної дезінфекції та провітрювання.

2. Організувати опитування пацієнта стосовно стану здоров’я (відсутність ознак респіраторних захворювань, відсутність контакту з іншими захворілими протягом 14 днів до прийому, доцільність звернення за стоматологічною допомогою) не пізніше, ніж за 1 день до прийому.

3. Відвідування кабінету організувати т.ч., щоб маршрути пацієнтів не перетинались; не допускається очікування (за виключенням одного з батьків в масці, який супроводжує дитину або особи в масці, яка супроводжує людину з інвалідністю), необхідне вилучення з зони доступу пацієнтів рекламно-поліграфічних матеріалів та дитячих іграшок.

4. Якщо в кабінеті декілька стоматологічних крісел, забезпечити ізольоване розташування пацієнта в кабінеті.

5. При вході до закладу організувати місця для обробки рук пацієнтів спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

6. Організувати обов’язковий температурний скринінг для медпрацівників перед початком робочої зміни. Працівники, у яких виявлено температуру тіла понад 37,2 С та ознаки респіраторних захворювань, до роботи не допускаються.

Під час прийому:

1. Медпрацівники, задіяні в наданні стоматологічної допомоги, повинні використовувати ЗІЗ (одноразові халати, шапочки, хірургічні маски, респіратори класу захисту FFP2\FFP3 – без клапану, герметичні захисні окуляри, суцільні захисні щитки для обличчя, рукавички).

2. Продовжувати використовувати стандартні заходи безпеки (гігієна рук, стерилізація інструментів та пристроїв, проведення дезінфекції поверхонь).

3. Доцільно вибирати протоколи лікування, які мінімізують наступні відвідування.

4. Слід використовувати техніки екстраоральних рентгенограм зубів (панорамну рентгенографію або КПКТ).

5. Необхідно уникати або мінімізувати маніпуляції, що продукують утворення крапель та аерозолів, мінімізувати використання стоматологічного пустера, повітряно-абразивної обробки, турбінного наконечника та надавати пріоритет використанню ручного інструментарію, використовувати безпечні методи проведення ін’єкцій. За можливості, використовувати кофердам та високопотужні слиновідсмоктувачі.

Після прийому:

1.Після завершення прийому кожного пацієнта здійснювати поточне прибирання, провітрювання приміщення не менше 15 хвилин, дезінфекцію ЗІЗ багаторазового використання (захисні окуляри, щитки).

2. Після завершення робочої зміни засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) знімаються в кабінеті, де надавалась стоматологічна допомога. Забороняється залишати приміщення, де надавалась медична допомога в ЗІЗ, які використовувались під час прийому.

3. Утилізація одноразових ЗІЗ має відбуватися відповідно до вимог Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами (Наказ МОЗ України від 08.06.2015 р. № 325).

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік