Метеозалежність

296

Різкі перепади температури повітря та атмосферного тиску викликають погіршення самопочуття навіть у практично здорових людей. Якщо раніше наближення чергового циклону відчували на собі лише літні і хворі люди, то тепер дискомфорт відчувають навіть люди абсолютно здорові.

Але більше всіх від перепадів погоди страждають люди з хронічними захворюваннями - серцево-судинної і дихальної систем, опорно-рухового апарату, пацієнти з вегетосудинною дистонією і психоемоційними порушеннями.

Найчастіше при різких змінах погоди болить голова. Причиною цьому є стрибки атмосферного тиску, при яких рівень кисню в крові змнюється. Кровоносні судини, що забезпечують кров'ю наш головний мозок, реагують на перепади погоди звуженням або розширенням. Крім того, різкі перепади температури впливають на баланс нейромедіаторів в больових центрах головного мозку. Саме тому у багатьох людей на погоду болить голова.

Холодне сухе повітря підвищує ризики нападу астми, а також подразнює слизові оболонки, що полегшує інфікування вірусами. Очевидно, що дуже високі або дуже низькі температури можуть спричинити виникнення певних хворобливих станів, а їх різка зміна може негативно вплинути на захисні функції організму. Хвороботворні мікроорганізми, які викликають ОРЗ, активні не тільки в холодну пору року, але і влітку.

Перепади температур також негативно позначаються на тонусі судин, щоб підтримати їх, фахівці рекомендують включати в раціон рибу, мед, горіхи та овочі. Учені стверджують, що встановлення нової погоди позначається на всіх органах нашого організму. Коли організм адаптується до умов, що змінилися, змінюється тонус судин, які намагаються зберегти кров'яний тиск на колишньому рівні.

Як вберегти себе:

  • Слідкуйте за своїм здоров'ям, перевірте щитоподібну залозу: дефіцит йоду в організмі сприяє посиленню метеореакцій.
  • Зміцнюйте нервову систему.
  • Харчуйтесь повноцінно: не сидіть на дієтах, але і не об'їдайтесь.
  • Обов'язково включіть в свій раціон буряк, родзинки, курагу і чорнослив, апельсини, свіжу зелень, горіхи, цибулю, часник, мед і прополіс. Сирі овочі і фрукти - обов'язкові в щоденному меню. У них міститься багато корисних мікроелементів, вітамінів і клітковини, завдяки якій в нашому організмі синтезуються фіброзні волокна, якф зміцнюють судинні стінки.
  • У будь-яку погоду проводьте більше часу на свіжому повітрі.
  • Стежте за прогнозом погоди: напередодні несприятливих днів обмежте навантаження - к розумові та і фізичні.
  • Якщо ви гіпертонік, в холодну погоду перед виходом на вулицю постійте якийсь час в під'їзді - вам потрібно поступово звикати до холоду.
  • Якщо ви гіпотонік, завжди починайте свій день із зарядки, щоб активізувати кровообіг. Ваш порятунок від примх погоди - в русі.

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік