Інфаркт міокарду

505
Інфаркт міокарду💔
Термін «гострий інфаркт міокарда» відображає смерть кардіоміоцитів, викликану тривалою ішемією (відсутністю кровопостачання) серцевого м’яза.
Смертність ☠️населення міста Києва від інфаркту міокарду у 2019 році складає 7,2% 📈смертності від ішемічної хвороби серця та останні роки зростає. Всього у 2019 році померло 1194 особи, або 51% серед тих, у кого виявили гострий інфаркт міокарду. Також викликає занепокоєння смертність працездатного населення від інфаркту міокарду – 179 осіб. Первинна захворюваність у 2019 році на гострий інфаркт міокарду складала 2344 випадків, на великовогнищевий (трансмуральний) інфаркт - 1423 випадків.
‼️До головних факторів ризику розвитку інфаркту міокарда відносять артеріальну гіпертонію, гіпер- і дисліпопротеїнемію, цукровий діабет, тютюнокуріння, недостатню фізичну активність, ожиріння. Пацієнтам із ішемічною хворобою серця необхідне постійне активне лікування, що попереджає напади стенокардії та сприяє розвитку колатералей в системі коронарих артерій .
Достатня фізична активність🏃‍♀️ перешкоджає виникненню і розвитку ішемічної хвороби серця, сприяє розвитку колатералей в системі коронарних артерій серця, знижує схильність до тромбоутворення і розвитку ожиріння. Особливе значення заняття фізкультурою мають для пацієнтів, рухова активність яких недостатня за умовами трудової діяльності 👩‍💻чи з інших причин.
 
📌5 способів для зниження ризиків повторного інфаркту міокарда (поради від American Heart Association):
1.💊Приймайте ліки
Усі препарати слід вживати лише за призначенням вашого лікаря. Вони допоможуть уникнути ще одного інфаркту міокарда. Якщо ви забули прийняти препарат, то це може призвести до великих проблем зі здоров’ям.
2.👩‍⚕️Звертайтеся до вашого сімейного лікаря
Поліпшення здоров’я означає співпрацю з вашим лікарем. Зверніться до свого лікаря протягом 6 тижнів після інфаркту міокарда, щоб він допоміг вам відновитись.
3.🧘Займіться кардіологічною реабілітацією
Кардіологічна реабілітація дозволить швидше відновитися в емоційному та фізичному плані. Вона покращить вашу фізичну форму, допоможе вам мати здоровіше серце та вирішить проблеми зі стресом.
4.🚭Керуйте факторами ризику
До загальних факторів ризику належать куріння, високий рівень холестерину, кров'яний тиск та діабет. Для того, щоб зменшити ризик ще одного інфаркту міокарда, приймайте ліки та змініть свій спосіб життя.
5.👨‍👩‍👧‍👦Заручіться підтримкою
Поділіться своєю історією одужання з родиною, друзями та іншими пацієнтами і це допоможе вам зменшити відчуття тривоги та самотність.

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік