Дифтерія на Закарпатті

291

Студент-медик, невакцинований раніше - як перший випадок.
За багато років - чисельний спалах -15 нещеплених студентів.
За 10 міс 2019 в Україні зареєстровано 2 випадки дифтерії: у Луганській та Хмельницькій областях.

Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення протидифтерійної сироватки ~ 50% хворих можуть померти, навіть із сироваткою залишається ризик смерті до ~ 20%.

‼️Під час епідемії дифтерії в Україні (1991-1998), спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тис людей, 696 з яких померли..

💯ЄДИНИЙ СПОСІБ ЗАПОБІГТИ СМЕРТЕЛЬНІЙ ХВОРОБІ - ВАКЦИНАЦІЯ!

ФАКТИ: вперше за 9 років у Закарпатській області зафіксовано випадок захворювання на дифтерію. Небезпечна хвороба надзвичайно висококонтагіозна і може маскуватися під ангіну та ГРВІ. На сьогодні в обласній інфекційній лікарні було тільки 8 доз антитоксичної протидифтерійної сироватки - єдиного ефективного препарату при важких стадіях хвороби, -і вони вже використані.

Не наражайте своє життя і життя своїх близьких на небезпеку - зробіть щеплення! Якісні вакцини є в усіх Центрах первинноі медико-санітарної допомоги та щеплювальних кабінетах медичних закладів Києва.

ДИФТЕРІЯ: СИМПТОМИ ТА МОЖЛИВІ УСКЛАДНЕННЯ
Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий.

⁉️Симптоми:
• біль у горлі;
• підвищена температура;
• наліт на мигдалинах сірого кольору;
• осиплість голосу;
• ускладнене дихання та ковтання;
• висока температура;
• набряк слизової оболонки носоглотки;
• збільшення лімфатичних вузлів.
Важливо своєчасно діагностувати хворобу. Адже за своїми клінічними проявами вона схожа на ангіну та інфекційний мононуклеоз. Якщо ви помітили в себе або рідних такі ознаки, не легковажте і не списуйте все на звичайну застуду, а негайно зверніться до лікаря. Що раніше встановлений діагноз, то вищі шанси на одужання.

🗣Дифтерія найчастіше проявляється утворенням щільної плівки та набряку слизових оболонок, що блокує дихальні шляхи і часто призводить до смерті. Токсичне ураження серцево-судинної та нервової систем і вторинні інфекції також можуть мати летальні наслідки. Небезпечність захворювання характеризується високою смертністю, в 50 випадках з 1000.

Докладніше про дифтерію, її симптоми і можливі ускладнення: http://bit.ly/2RLq9TB

ЯК І КОЛИ ВАКЦИНУВАТИСЯ ВІД ДИФТЕРІЇ?
Хворіють на дифтерію нещеплені або неревакциновані люди. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).

Дітям ❗️роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять у 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років — АДП-М.

Дорослі ❗️повинні ревакцинуватися (вакцинуватися повторно) кожні 10 років. Тобто якщо востаннє ви робили щеплення у 16, то першу ревакцинацію слід зробити в 26 років, другу - у 36 і так далі.

🧬Вакцинація вже за декілька років не гарантує захисту від інфікування та захворювання, але захворювання у правильно щеплених буде перебігати набагато легше, ніж у тих, хто не має щеплень. Тому так важливо вчасно проводити як вакцинацію, так і ревакцинацію.

🧪Якщо доросла людина або дитина старша 7 років раніше не вакцинувалися від дифтерії і правця, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

💉ЛИШЕ ВАКЦИНАЦІЯ - НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ

Лише вакцинація рятує від дифтерії. За даними CDC, 99% людей, що мають щеплення від дифтерії - не хворіють. Імунізація від усіх хвороб, за даними ВООЗ, запобігає 2-3 млн смертей у світі щороку, а ще 1,5 млн людей можна врятувати, якщо охоплення щепленнями збільшиться.

🦠Спалах кору таки змусив людей вакцинуватися й від інших хвороб, але до контролю над інфекціями ще дуже далеко! Тому вакцинуватися просто необхідно. Зробити щеплення від дифтерії можна БЕЗКОШТОВНО для дорослих і дітей. Київ забезпечено якісними вакцинами. Для того, щоб отримати вакцину, зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік