Чому багато солі шкідливо для організму

432
Харчова сіль – це спеція, що відіграє важливу роль у функціонуванні клітин організму, а також вона додає смаку їжі. Сіль, як консервант, часто надмірно використовується у продуктах харчування, тому зараз фахівці наголошують на її обмеженні споживання. Рекомендована денна норма споживання солі – до 5 г солі на день (приблизно 1 ч. л. без гірки). Сіль повинна бути йодованою. Зараз сіль збагачують йодатом калію, він зберігається у процесі приготуванні їжі і не має присмаку йоду. Також корисним буде споживання альтернативної солі (сіль, що має понижений вміст натрію і збагачена калієм та іншими мікроелементами) замість звичайної.
 
World Health Organization (WHO) закликає скоротити споживання звичайної солі, бо надлишок хлориду натрію є одним з провідних факторів ризику неінфекційних захворювань, особливо серцево-судинних.
Збільшення концентрації корисного калію в організмі призводить до виведення зайвого хлориду натрію.
 
World Health Organization (WHO) рекомендує збільшувати споживання калію в їжі для зниження кров'яного тиску і ризику серцево-судинних захворювань, інсульту і коронарних серцевих захворювань у дорослих, а також для забезпечення контролю за кров'яним тиском у дітей. 🍎Фрукти, овочі🥬, горіхи та молочні продукти, багаті калієм допомагають компенсувати шкідливу дію солі на артеріальний тиск.
 
Намагайтеся позбавитись звички солити їжу, особливо досолювати вже приготовані страви. Для зменшення надмірного споживання солі використовуйте різноманітні спеції, приправи та їх комбінації. Наприклад, часник, чорний перець, морська капуста, оцет, хрін, імбир, лимонний сік, цибуля, гірчиця, коріандр, кмин, майоран, куркума, карі.
 
Продукти з високим вмістом натрію, що не дуже солоні на смак: хліб, тверді сири, сосиски, крекери, консервовані бобові, консервовані овочі, рибні палички, мюслі, паштети тощо.
 
Дослідження свідчать, що понад 70% солі людина споживає у складі перероблених (технологічно оброблених) продуктів. Тобто щодня з готовою їжею ми вживаємо велику кількість солі, часто не помічаючи цього. Для того, щоб контролювати кількість солі, обмежте споживання таких продуктів як хліб, перероблені м’ясні та рибні продукти, солоні та в’ялені м’ясні, рибні продукти, консерви (ковбаси, сосиски, котлети, рибні палички тощо), бульйонні кубики, овочеві консерви, готові соуси та солоні приправи, солоний сир, солоні овочі.
 
✅Уважно читайте етикетки продукту: якщо сіль вказано на початку списку інгредієнтів, то це означає її надмірний вміст.
✅Контролюйте кількість солі у процесі приготування страв. Це передусім стосується домашніх соусів, консервації тощо, а традиційні продукти з високим вмістом солі максимально замінюйте альтернативними, більш корисними продуктами.
✅Обмежте споживання великої кількості солі та збережіть свій організм від різноманітних захворювань.
 
 

https://business.facebook.com/kyivphcenter/videos/3469725579822424/

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік