А що, якби кожна дитина у світі отримала пневмококову вакцину? Вакцинація та антибіотикорезистентність

517

А що, якби кожна дитина у світі отримала пневмококову вакцину?

Це попередило б використання антибіотиків протягом приблизно 11 млн днів щороку.

І що з цього?
🔹Збільшення захворювань, спричинених бактеріями, стійкими до антимікробних препаратів через надмірне використання та зловживання антибіотиками – основна проблема охорони здоров'я.
🔹Всесвітня організація охорони здоров'я занесла до списку 10 загроз здоров’ю людства протимікробну резистентність!

Як це працює?
🔹Вакцинація зменшує захворюваність на інфекції чутливими та стійкими патогенами.
Вона також зменшує як раціональне, так і нераціональне використання антимікробних препаратів, зменшуючи загальну частоту захворювань, включаючи вірусні інфекції (такі як грип), які часто неадекватно лікуються антибіотиками.
🔹Наприклад, якби кожна дитина у світі отримала вакцину для захисту від бактерій Streptococcus pneumoniae (які викликають пневмонію, менінгіт та отит), це попередило б використання антибіотиків протягом приблизно 11 млн днів щороку.

А вакцини проти вірусів?
🔸Вакцини проти вірусів, наприклад, грипу також важливі. Люди часто приймають антибіотики без потреби при таких симптомах, як лихоманка, а її причиною може бути вірус.
🔸Вірус кору здатен спричинити так звану «імунну амнезію», коли імунітет протягом певного часу «не пам’ятає», як боротися з новими інфекціями. Така ситуація також може вимагати застосування антибіотиків для боротьби з інфекцією.
🔸Будь-яке використання протимікробних препаратів, зокрема загальноприйнятих антибіотиків, які щодня лікують респіраторні, шлунково-кишкові та шкірні інфекції, зумовлює розвиток стійкості, незалежно від раціональності їхнього використання.
🔸Лікувати стійкі до антибіотиків інфекції складніше і дорожче. Люди не завжди одужують від таких інфекцій.

Завдяки вакцинації ви захищаєте не тільки себе, але й своє оточення.

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік