ВІЛ

Тип:

інфекційне захворювання

Симптоми:

через 6-8 тижнів після інфікування у третини спостерігається лихоманка зі слабкістю, підвищенням температури, болях у суглобах, у інших – цей період проходить непомітно

Інфікування:

ВІЛ передається через кров, статевим шляхом

Профілактика:

дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки

ТИП

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). 

СИМПТОМИ

Через 6-8 тижнів після інфікування у третини інфікованих розвивається гостра ВІЛ-інфекція, яка протікає у формі лихоманки зі слабкістю, підвищенням температури, болях у суглобах, як це часто спостерігається при ГРВІ, у інших – цей період проходить непомітно.

Після закінчення гострої стадії ВІЛ-інфекції, розвивається безсимптомний період, який триває 8-10-12 років: здебільшого людина відчуває себе здоровою, веде звичайний спосіб життя, хоча періодично збільшуються лімфовузли, часто з’являються простудні захворювання.

Але кожного року імунітет ВІЛ-інфікованого знижується, кількість клітин імунної системи, що його забезбечує різко зменшується і розвиваються захворювання, спричинені збудниками різних інфекцій, які в практиці ВІЛ-інфекції/СНІДу мають назву опортуністичних інфекцій. Ця стадія хвороби називається СНІД

ІНФІКУВАННЯ

ВІЛ передається:

Через кров – при потрапляння крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко)

Статевим шляхом – під час незахищених статевих стосунків, незалежно від того, чи це вагінальний, оральний чи анальний секс.

Внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини під час вагітності, пологів та годуванні груддю.

Профілактика

Головним у запобіганні поширення ВІЛ-інфекції у країні є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки, насамперед вживання наркотиків, обов’язкове використання при статевих контактах засобів індивідуального захисту – презервативів.

Доконтактна профілактика (ДКП, pre-exposure prophylaxis, PrEP) – це прийом пероральних антиретровірусних препаратів для зниження ризику інфікування ВІЛ.

Варто пам’ятати, що при прийомі PrEP ризик зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), гепатитами та іншими вірусними захворюваннями залишається.

Постконтактна профілактика (ПКП) – це медичний захід, спрямований на попередження розвитку інфекції після імовірного контакту з джерелом ВІЛ-інфекції. Це набір послуг для профілактики ВІЛ-інфекції після контакту або при високій імовірності контакту.

Лікування як профілактика. Це досягнення такого результату лікування, при якому ВІЛ-позитивна людина стає абсолютно безпечною для інших. під час тестування.

Інформаційні матеріали Повний переліки