Як антиоксиданти уповільнюють процес старіння

551

Як антиоксиданти уповільнюють процес старіння📉👵🏻

🔄В організмі людини процес старіння відбувається безперервно. Це складна біохімічна реакція окислення органічних речовин з утворенням вільних радикалів – нестійких сполук, які легко вступають у реакції з корисними речовинами в людському організмі, що повільно його руйнують. Частково вільні радикали виробляються самим організмом, інша частина надходить із зовнішнього середовища.

Антиоксиданти уповільнюють старіння.
🚬🍾☢️Джерелами вільних радикалів ззовні є тютюновий дим, алкоголь, хімічні речовини, вихлопні гази. Але є речовини, які здатні уповільнити старіння. Таким речовинам дано назву – #антиоксиданти. Частина їх виробляється організмом у противагу вільним радикалам, частина надходить з їжею. До речовин з антиокислювальними властивостями належать вітаміни С, Е, селен, сірка, каротини та флавоноїди – групи речовин переважно рослинного походження.

📌Продукти з багатим вмістом антиоксидантів
✅Свіжі фрукти, червоні і чорні ягоди, овочі. Вітамін С (кислота аскорбінова) – це надзвичайно важлива живильна речовина, що відновлює стінки клітин та сполучної тканини. Він незамінний для кровоносних судин, шкіри, зв’язок і сухожиль, ясен і хряща, сприяє засвоєнню заліза, потрібний для імунної системи, має антивірусну дію. Рекомендована норма в день – 30 мг.
✅Вітамін Е (токоферол) відновлює мембрани у клітинах, оздоровлює кров, волосся, шкіру, допомагає боротися зі старінням та інфекціями. Вітамін Е міститься у багатьох продуктах харчування, а його недолік в організмі вкрай рідкісний. Якщо все-таки вітаміну Е в організмі недостатньо, то це позначається на шкірі та волоссі, у вагітних жінок викликає викидень, у чоловіків – розростання передміхурової залози. Рекомендована норма в день – 10 мг.
✅Сірка незамінна для метаболізму найважливіших амінокислот, для вироблення протеїнів. Це важливий компонент деяких тканин – шкіри, зубів, кісток, нігтів. Велика кількість сірки міститься в яйцях, печінці, бобових, цибулі, часнику, рибі, молочних продуктах, пивних дріжджах. Рекомендована денна норма не встановлена.
✅Селен з вітаміном Е діє як потужний антиоксидант. Нестача селену позначається на серці та кровообігу, а також може викликати анемію. Його дефіцит – це досить поширене явище. Селен міститься у злаках, яєчному жовтку, нирках, печінці, молюсках, часнику та дріжджах. Рекомендована норма в день – 0,2 мг.
✅Каротини – це молекули з каротиноїдами – жовтими, оранжевими, червоними пігментами, які знаходяться в рослинах (морква, цитрусових, кураги, помідорів, болгарського перцю, зелених листових овочів, буряках, бататі) і в деяких тканинах тваринного походження – жовтки яєць, жиру і молока. Каротини – це потужні антиоксиданти, присутність в організмі призупиняє передчасне старіння, зміцнює імунітет.
✅Флавоноїди – це рослинні пігменти багатьох фруктів та ягід, овочів, квіток (міститься в чорницях, чорній смородині, чорному винограді, вишні, ожини, чорній квасолі, баклажанах, червоній капусті, зеленому чаї, чорносливі). Вони здатні руйнувати вільні радикали, мають протизапальні, протиалергічні, антивірусні та протиракові властивості.

🥦🥕Вживання в їжу достатньої кількості овочів і фруктів гарантує забезпеченість організму в каротинах та флавоноїдах.

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік