Користь велосипедних прогулянок

423

Користь велосипедних прогулянок

Для того, щоб бути у формі та здоровим, потрібно бути фізично активним. Регулярна фізична активність допомагає захистити людину від серйозних захворювань (ожиріння, хвороби серця, рак, психічні захворювання, діабет та артрит). Велосипед давно став одним із улюблених видів транспорту, тренувань чи просто засобом для прекрасних велопрогулянок. Регулярна їзда на велосипеді – це один із найкращих способів знизити ризик проблем зі здоров'ям, пов'язаних із малорухливим способом життя. Це вправа з низьким навантаженням, якою можуть займатися люди будь-якого віку (від маленьких дітей до літніх людей). Це весело, дешево і корисно для навколишнього середовища. Поїздка на роботу або в магазин – це один із найбільш ефективних способів поєднувати регулярні вправи з повсякденною рутиною.

Згідно з оцінками, 1 млрд. людей щодня катається на велосипедах. Велоспорт – прекрасне тренування, яке допомагає підтримувати активність, сприяє формуванню здорового способу життя.

 

Їзда на велосипеді – це аеробна вправа, що дає безліч переваг. Вона відрізняється по інтенсивності, що робить її придатною для всіх, тобто ви самі можете змінювати час та інтенсивність. Для загального поліпшення вашого здоров'я потрібно всього 2-4 год. на тиждень. Слід зазначити, що велоспорт – викликає менше напруги і травм, ніж більшість інших видів вправ.

Під час велопоїздок задіяні усі основні групи м'язів. Це легко, на відміну від деяких інших видів спорту. Їзда на велосипеді не вимагає високих фізичних навичок.

Їзда на велосипеді збільшує витривалість та силу. Вона може бути різної інтенсивності, в залежності від мети поїздок (з дуже низькою інтенсивністю для початку або якщо ви відновлюєтеся після травми або хвороби і досить вам стає досить складно). Їзда на велосипеді замінює сидячий спосіб життя за кермом автомобіля або трамваїв, поїздів або автобусів на здорову фізичну активність. Тим більше, що це вправи на свіжому повітрі, якого так бракує офісним працівникам, чи тим, хто за будь-яких інших причин часто знаходиться у приміщенні. Оскільки це здебільшого аеробна діяльність, це означає, що серце, кровоносні судини та легені також тренуються, особливо при регулярній їзді на велосипеді.

Ожиріння і контроль ваги
Велоспорт – це гарний спосіб контролювати або знижувати вагу, оскільки він підвищує швидкість метаболізму, нарощує м'язи і спалює жир. Якщо ви намагаєтеся схуднути, їзда на велосипеді має поєднуватися з планом здорового харчування.

Дослідження показують, що за допомогою вправ ви повинні спалювати НЕ менше 8400 кДж (близько 2000 калорій) на тиждень. Постійна їзда на велосипеді спалює близько 1200 кДж (близько 300 калорій) на годину. Якщо ви будете їздити на велосипеді 2 рази на день, кількість спалених кДж зросте. Британські дослідження показують, що щоденна півгодинна поїздка на велосипеді спалює майже 5 кг жиру.

Їзда на велосипеді покращує загальну функцію нижньої частини тіла, зміцнює м'язи ніг, не перевантажуючи їх. Вона націлена на сідниці, підколінні сухожилля та ікри. Велоспорт позитивно впливає на основні м'язи, у т.ч. спину та черевний прес. Підтримка тіла у вертикальному положенні і утримання велосипеда в потрібному положенні вимагає певної сили корпусу. Сильні м'язи живота і спини підтримують хребет, підвищують стабільність і підвищують комфорт під час їзди на велосипеді. Під час їзди відбувається збільшення м'язової сили та гнучкості, поліпшується рухливість суглобів.

Серцево-судинні захворювання включають інсульт, високий кров'яний тиск і серцевий напад та їзда на велосипеді
Регулярна їзда на велосипеді стимулює і покращує роботу серця, легень та покращує кровообіг, знижуючи ризик серцево-судинних захворювань. Їзда на велосипеді зміцнює серцевий м'яз, знижує пульс у стані спокою і знижує рівень жиру у крові. Датське дослідження, що проводилося понад 14 років за участю 30 000 осіб віком від 20 до 93 років, показало, що регулярна їзда на велосипеді захищає людей від серцево-судинних захворювань.

Діабет і їзда на велосипеді
Рівень захворюваності на діабет 2 типу збільшується і становить серйозну проблему для громадського здоров'я. Вважається, що нестача фізичної активності є основною причиною розвитку цього стану. Великомасштабне дослідження, проведене у Фінляндії, показало, що в людей, які займаються велоспортом понад 30 хв/ на добу, ризик розвитку діабету нижче на 40%.

Травми кісток, артрит і їзда на велосипеді
Їзда на велосипеді покращує силу, рівновагу і координацію. Вона також може допомогти запобігти падінням і переломам. Їзда на велосипеді – це ідеальна форма вправ, якщо у вас остеоартрит, оскільки це вправа з невеликим навантаженням на суглоби. Стабілізуючи своє тіло і утримуючи велосипед у вертикальному положенні, ви поліпшите загальний баланс, координацію та поставу. Рівновага має тенденцію погіршуватися з віком і малорухомістю, тому дуже важливо підтримувати її. Поліпшення балансу корисно для запобігання падінь і переломів.

Психічне захворювання та їзда на велосипеді
Якщо регулярно кататися на велосипеді, то можна зменшити такі психічні розлади, як депресія, стрес, занепокоєння. Це пов'язано з ефектом самої їзди і задоволенням від цього. Зосередження уваги на дорозі під час їзди, розвиває концентрацію і усвідомлення поточного моменту.

Як і будь-яка фізична вправа, їзда на велосипеді вивільнює ендорфіни, які допомагають вам почуватися краще, знижуючи рівень стресу, більш впевнено і задоволено.

Під час їзди на велосипеді ВАЖЛИВО звертати увагу на БЕЗПЕКУ:

  •  Ризик аварії в міській або сільській місцевості. Тому, по можливості, їдьте по смугах, призначених для велосипедистів, а також по тротуарах.
  •  Будьте обережні при проїзді перехресть і жвавих місць, навіть якщо у вас є переважне право проїзду.
  •  Користуйтеся шоломом та іншим захисним спорядженням.
  •  Уникайте просторого одягу, який може зачепитися за ланцюг велосипеда.
  •  При собі потрібно мати велосипедні фари, а також світловідбиваюче спорядження для нічної їзди.
  •  Для тривалих денних поїздок використовуйте сонцезахисний крем на всіх відкритих ділянках шкіри. Повторно наносьте кожні 2 год. (особливо якщо пітнієте). Одягайте сонцезахисні окуляри з захистом від ультрафіолету і головний убір.
  •  Якщо у вас є травми, на які може вплинути їзда на велосипеді, краще не сідати на велосипед, поки ви повністю не відновитеся.
  •  Порадьтеся зі своїм лікарем, якщо у вас є які-небудь умови, на які може вплинути їзда на велосипеді.

 

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік