Алергія на шерсть домашніх тварин

548

Алергія на шерсть домашніх тварин

Алергія на шерсть домашніх тварин – це реакція організму на білки, що містяться у клітинах шкіри тварини, слині, сечі, поті та підшерстку.
Основою цієї проблеми є мікроскопічна лупа, що може залишатися в повітрі протягом тривалого часу. Мертві клітини шкіри легко збираються в м'яких меблях та прилипають до одягу. Від алергії на тварин страждає приблизно від 15 до 20% населення планети.
Будь-яка тварина з шерстю є джерелом алергії, однак найчастіше винуватцями цієї проблеми є коти. Окрім того, алергічна реакція може виникнути на екзотичних домашніх тварин (морські свинки, птахи, кролики та гризуни, тхори).

Алерген – це медичний термін речовини, що викликає алергічну реакцію. Дотик до алергенів або їхнє вдихання призводить до побічних реакцій у людей, схильних до алергій.

Симптоми алергії:

• почервоніння очей;
• свербіння в носі та чхання, сльозотеча;
• подряпування або біль у горлі;
• свербіж шкіри;
• у складних випадках – утруднення дихання, кропив’янка на обличчі або грудях.

Деякі породи собак також можуть викликати симптоми алергії. Незалежно від того, наскільки довга чи коротка шерсть, будь-яка собака потенційно може викликати алергічну реакцію. 2 собаки однієї породи можуть виділяти різний рівень алергену.
Після підтвердження алергії лікар може рекомендувати віддати тварину іншим господарям.

Окрім алергії на домашніх тварин, негативна реакція організму може бути спровокована кількома видами алергенів (пилові кліщі, цвіль та пилок). Алергічні симптоми виникають внаслідок загального кумулятивного навантаження алергену. Якщо ви усунете інші види алергенів, то вам не доведеться віддавати свого улюбленця. І навпаки, якщо вилучити улюбленця з дому, це може не відразу вирішити усі ваші проблеми.
Важливим є знезараження домашнього середовища та обмеження в майбутньому впливу алергенів.

Кілька корисних порад:

1. Створення безпечного середовища.
Облаштуйте кімнату без алергенів. Спальня – це найбільш придатне для цього місце. Якщо ви забороните улюбленцю проникати в цю кімнату, Ви забезпечите собі щонайменше 8 год. у нічний період без алергенів. Варто використовувати гіпоалергенну постіль та матеріали для подушок.
Оскільки алергени збираються в килимах, драпіровках та оббивці, спробуйте обмежити їхню кількість у вашому помешканні. Якщо Ви все ж залишаєте деякі речі, регулярно чистіть їх парою. Для вікон найкраще підійдуть жалюзі.
Регулярно пилососьте та проводьте вологе прибирання, часто провітрюйте помешкання.
За клітками та підстилками для домашніх тварин також потрібен догляд.

2. Знезараження домашнього улюбленця.
Купайте свого улюбленця принаймні 1 раз на тиждень, оскільки це позбавить вас від алергенів, що накопичуються в шерсті тварини Ветеринар може порекомендувати шампунь, що не пересушить шкіру. Протріть улюбленця засобом, розробленим для запобігання накопиченню та лущенню лупи в навколишнє середовище.
Зверніть увагу на будь-які симптоми дерматиту, що проявляються у вашої тваринки. Дерматит часто призводить до прискореного випадіння шкіри та хутра, що збільшить вплив алергенів.
Якомога частіше чистіть та вичісуйте тваринку (по можливості, на відкритому повітрі).

Цілком імовірно, що ці методи допоможуть Вам справитися із алергією. Але якщо цього не станеться, доведеться діяти більш радикально – заради вашого здоров’я відмовитися від вашого улюбленця. Слід пам’ятати, що неконтрольована алергія також може сприяти розвитку астми, яка є серйозним захворюванням.
То ж, якщо у Вас або члена сім’ї є алергія на собаку, необхідно порадитися з лікарем. Контроль над симптомами не тільки дозволить почуватися краще, але й вбереже від прогресування хвороби.

Джерело:

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/pet-allergy/symptoms-causes/syc-20352192
https://health.24tv.ua/alergiya_na_domashnih_tvarin_prichini_simptomi_yak_likuvati_n1255921
https://www.aspca.org/pet-care/general-pet-care/are-you-allergic-your-pet
https://www.webmd.com/allergies/dog-allergies

Інформаційні матеріали Повний перелік

Нормативні документи Повний перелік